pripomienky
Overujeme dostupnosť a cenu zvolených možností ubytovania.
Ďakujeme
Zisťujem novú cenu, počkajte prosím …
OK
Ďakujeme
Zisťujem novú cenu, počkajte prosím …
OK

Lyžiarske stredisko Dachstein West

08.012013

headimage

Článok si už prečítalo: 1829 ľudí

LEŽÍ PRIAMO V SRDCI RAKUSKA, lyžiarsky región Dachstein West, s najlepšou dostupnosťou zo Salzburgu a Horného Rakúska. Prázdninový ostrov v horách nemá len nádhernú panoramu, ale vyznačuje sa aj širokou ponukou pre celé rodiny, pre začiatočníkov, večných začiatočníkov i pokročilých.

POMOCOU NAJMODERNEJŠÍCH VLEKOV SA V NAJKRATŠEJ MOŽNEJ DOBE DOSTANETE DO HORSKÉHO SVETA A BUDETE VYTÁČAŤ SVOJE OBLÚČIKY PO SKVELE UPRAVENOM SNEHU.

Pre rodiny s deťmi sa stal Dachstein West už dávno najlepším miestom v Alpách. Pretože tu nenarazíte iba na najlepší pomer služieb a cien, ale nájdete tu aj ponuku, ktorá je šitá na mieru celej rodine. Krátke trasy, prehľadné lyžiarske oblasti a mnoho zábavných detských lyžiarskych kempov a "vrabčie hniezdo" sa postará o rodinnú zábavu bez stresu. Čarovný koberec "Zauberteppich", krajina "Brumsiland", medvedí kemp "Bärencamp" a prvé oblúčiky sa postarajú o šťastné tváre detí, zatiaľ čo rodičia si vychutnávajú uvoľnené hodiny pri carvingu alebo okolo zjazdoviek.

DACHSTEIN WEST FACT BOX: Zariadenia: 64 12 sedačkových lanoviek  8 príručnej lanoviek 40 vlekov 4 prepravníkov pre začiatočníkov celková prepravná kapacita: 65.000 osôb za hodinu Zjazdy: 142 km, z toho 122 km zasnežovaných ťažké: 12 km stredná: 96 km ľahké: 34 km Trasy pre nočné lyžovanie: 3 km Bežecké trate: 215 km Gosau: 45 km Obertraun: 14 km Postalm: 22 km Abtenau: 60 km Lungötz, St. Martin: 74 km Kliknite pre zväčšenie panoramatickej mapy

 

Karkogel – cenovo dostupná "hora v pohybe"

   

Jeden kopec. Množstvo možností. Kompaktný a sympatický. Karkogel ako „ hora v pohybe“ svieti v novom svetle.

Hora sama o sebe síce stojí na tom istom mieste ale v „ úplne novom šate „ ako v minulosti. S pestrou a cenovo dostupnou ponukou pre celé rodiny.

Rekreačný areál Karkogel je miestom pohybu v zmysle športovej dynamiky a emócií – miestom pre stretnutia a športové a kultúrne podujatia, rovnako ako zábavným a spoločenským miestom.

Pod heslom „ Je tu niečo čo sa deje, pretože to čo sa pohybuje , je Karkogel , aréna atrakcií pre návštevníkov i miestných obyvateľov ako v lete tak aj v zime, vo dne i v noci.

Karkogel neponúka síce 900 km zjazdoviek ale kompaktný lyžiarský svah s vhodnou infraštruktúrou.

Hora, svah na ktorej trénovali mnhohí zo šampiónov ako: David Zwillig, Alexandra Meissnitzer, Mathias Lenzinger.

Karkogel fakty:

9 km zjazdoviek

3 km ťažké

2 km Central

4 km jednoduché

2 zjazdovky v Sonnleit'n

Skirennstrecken - lyžiarske závody pre školy a kluby

 K 20 výročiu známych zjazdárov Abtenauer usporiadúva každoročne probližne 100 akcií a pretekov pre školy , kluby , obchody v zjazdovom lyžovaní.

Rennstrecken - závodné trasy

Strecke -trasa

Länge- dĺžka

Homologierte FIS-Rennstrecke „David Zwilling”

1.500 m

Rennstrecke „Alexandra Meissnitzer”

1.000 m

Abtenau  - Sánkovanie  - Zábava na deň a noc

Na  novo vybudované asi 3 km osvetlenej  sánkarskej  dráhe  je zaručená zábava. Užite si srandu sánkovaním v celej svojej kráse - vo dne  i v noci!

Sánkarská dráha denne 09,00 - 17,00 hod (posledný výstup v 16.15 hodín)

Večerné sánkovanie:

Štvrtok, piatok a sobotu od 18.30 bis 21.30 hodín

Bobová dráha osvetlenie do 23.00 hodín

 

Annaberg-Lungötz / Vaša rodinná dovolenka

 

Annaberg-Lungötz je v nadmorskej výške 850 metrov položený tajný tip pre vašu rodinnú dovolenku. Je pravdou, že určite existujú známejší zimné športové strediská v Salzburgu - ale krajšie lyžiarske centrum ako je Annaberg v oblasti Dachstein West nájdete len ťažko!!!

 

Vlastný zjazd z diaľnice (značená odbočka kúsok za Salzburgom, žiadny poplatok za tunel!) Umožní jednoduchý príjazd a blízkosť Mozartovho mesta Salzburgu sa postará o bohatý program pre voľný čas mimo lyžovania.

NOVINKA V Annaberg: permanentná časomiera

Odteraz  si môžete na permanentne vytýčenej pretekárskej trase Marcel Hirscher zmerať svoj ​​čas!

Aj v oblasti Kopfberg (Harreit) máte možnosť zmerať si zdarma svoj ​​čas - uzavretá zjazdovka pre priamy zjazd s meraním rýchlosti a veľkým displejom v oblasti cieľa čaká na rýchlých lyžiarov!

LYŽIARSKY TIP PRE DETI: Indiánske KRAJINA FUXIS

Rudokožci dobývajú sneh! A Annabergský maskot Fuxi ukáže deťom od troch rokov, ako sa "rajtuje" po cvičnej zjazdovke! Po detskom kurze nasleduje obed v típí a Fuxi rozpráva unaveným bojovníkom napínavé snehové príbehy!

Gosau - Lyžiarsky ostrov s výhľadom!

 

Nádherné idylické miesto Gosau leží v Hornorakúske Soľnej komore a urobí na vás dojem impozantnými výhľadmi na zuby hrebeňa Gossaukamm a preslávený Dachsteinský ľadovec s rôznorodými možnosťami zimných športov rodinnej lyžiarskej oblasti Dachstein West. Položené v nadmorskej výške 700 metrov garantuje toto pekné miesto rodinnú lyžiarsku zábavu so zárukou snehu až do jari.

Gosauská časť lyžiarskej oblasti Dachstein West zahŕňa Hornspitz vrátane "Brumsilandu" a náročný Zwieselalm. Zvlášť na výhľady bohatý Zwieselalm vábi svojimi impozantnými 360 stupňovými výhľady na ľadovec Dachstein, jazero Gosausee a na najkrajšie vrcholy od Feuerkogel až po Hochkönig nielen vyznávačom carvingu a snowboardingu, ale aj  zimným turistom, fanúšikom snežníc a priateľov opaľovania na ležadlách. V neposlednom rade aj kvôli útulným chatám s perfektnými slnečným terasami a miestnymi špecialitami a pochúťkami regionálnej kuchyne!

Zvlášť obľúbený je u našich najmenších legendárny "Brumsiland" s veselým "Ski-Hummel Brumsi". Prvé carvingové oblúčiky sa vydaria oveľa lepšie, ak sú zábavné, preto sú v "Brumsilandu" rozprávkové postavy a "boardercross" miesto nudných gólov a fádny zjazdoviek pre začiatočníkov, okrem toho sa naše malé lyžiarske talenty môžu vyblázniť na kúzelnom koberci "Zauberteppich", bobovej dráhe "Bobbahn" a v zábavnom parku. A podľa informácie od jedného lyžiarskeho trpaslíčka má "Brumsiland" strašne milé lyžiarske inštruktorky :-))))

Vedľa lyžiarskej oblasti Dachstein West čakajú v Gosau na vás a vašu rodinu skvele udržiavané bežecké trate, plavecká hala, jazdy na saniach ťahaných koňmi, sánkarskej dráhy  a mnoho ďalších napínavých aktivít. Alebo sa môžete družit na stretnutiach u stolov pre štamgastov s miestnymi obyvateľmi a zažijete autentickú, pohodovú, oddychovú rodinnú zimnú dovolenku!

   

Russbach - zimné radovánky pre rodiny -  detská zábava na lyžiach v "Bärencampu"

 

Sympatické lyžiarske stredisko Russbach uprostred salzburskej časti lyžiarskej oblasti Dachstein West vám ponúka rôznorodé a cenovo výhodné ponuky pre voľný čas. Za niekoľko málo minút sa dostanete na zjazdovku obklopenú nádhernou horskou panorámou. V útulných ubytovania je kladený veľký dôraz na pohostinnosť, sú tu srdečne vítané aj rodiny s veľkým počtom detí!

 

Priamo na údolnej stanici dráhy "Hornbahn" nájdu zimní športoví nadšenci obchod s kompletným servisným tímom a najnovšími zimnými výrobkami ako carvingovým lyžami, zimným športovým oblečením a omnoho viac.

A hore na lyžiarskej  lúke "Bärencamp" s čarovným kobercom a tanierovým vlekom. Malí (a kľudne aj tí väčší) začiatočníci sa môžu naučiť lyžovať na celkom 5 cvičných vlekoch v údolí. Podporí ich  pritom príjemní a skúsení inštruktori lyžiarskych škôl Russbach.

Milé deti, tešte sa na medvedí zjazd, medvedí slalom alebo na obrovský snežný hrad. A pre pokročilých vo vašich radoch majú špeciálne vyškolení detskí lyžiarski inštruktori pripravená napínavé prekvapenie ako výlety na hlbokom snehu alebo lyžiarske rodeo na zjazdovke s hrčami!

Prima zjazdovky Dachstein West - Väčšia výzva! Viac zábavy na lyžiach!

 

Chcete zažiť OVEĽA VIAC než len nudné "diaľnice" zjazdoviek? Chcete na napínavých zjazdovkách zažiť zmenu a vylepšiť si pritom zábavným spôsobom aj svoje lyžiarske zručnosti? Na nových prima zjazdovkách lyžiarskeho regiónu Dachstein West je lyžovanie zárukou zábavy!

Pre zväčšenie obrázku kliknite.

Ale pozor: na "Wilde Hilde", "Rock'n Rollu" a "Donnergrollu" nejazdia  len "talentovaní jedinci", ale svoju výzvu tu nájdu i začiatočníci!

Gosau / Park Kids 'Cross Ötscherpark

Snow crossové trasa popri vleku "Ötscherlift" vás pobaví ! Do údolia zídete cez vyzývavé vlny a mostíky.

Stála závodná dráha Ötscher Kidspark

 V Ötscher Kidspark pri lyžiarskom vleku "Ötscherlift" v Gosau nájdete po ľavej strane stálu závodnú dráhu s časomierou! Cieľový zjazd je trochu razantnejší, takže skvelý pre nastávajúcich  lyžiarských  pretekárov ;)).

Zjazdovka s hrčami Donnergroll

 V oblasti dráhy "Törleckbahn" sa nachádza neupravená zjazdovka Donnergroll. A ako už napovedá názov, jedná sa tu o rockovú záležitosť! Len pre gumové kolená!

Zjazdovka s hrčami Schwarzreiter / Čierny jazdec

 V oblasti dráhy "Törleckbahn" vedie zjazdovka s hrčami Schwarzreiter v smere na Annaberg a stane sa pre vás vďaka svojej výške a vysokým bobnom skutočnou výzvou!

Park "Rookiepark"

Nielen pre vyznávačov snowboardu a freestylu - Rookiepark pri lyžiarskom vleku "Hornbabylift" v oblasti údolnej stanice Hornbahn! Aj pre lyžiarských trpaslíkov a mierne pokročilých lyžiarov sa tu ponúka ideálne oblasť pre medvedí zjazd SUSE Bärenschuss, medvedí ostro rezaný slalom Bärensteilkurven, medvedie slalom Bärenslalom a zábavné kicker a boxy, na ktorých si vylepšíte svoje lyžiarske umenie!

Russbach - park s hrčami Höhbühel  

Skúsení vyznávači lyžovanie zažijú v parku s hrčami Höhbühel "skutočnú prima jazdu Gaudi", ako sa tu hovorí - na skúšobných bubnoch Dachfirst, strmom svahu Bockleitn, rockovej zjazdovke s hrčami alebo lyžiarske trate Rock'n Roll môžete zmerať svoje sily na tých najnáročnejších trasách!

Snowpark Dachstein West

Snowpark Dachstein West (pod dráhou Edtalmbahn) bol novo koncipovaný tímom expertov na freestyle a pre skutočný adrenalínový zážitok bol vybavený náročnými prekážkami. Areál tvorí a starajú sa o neho freestyle profesionáli z Q-parku

Wilde Hilde

Pod 6sedačkovou lanovkou na Edtalm je tento rok po prvýkrát vystavená razantné "Wilde Hilde" skúške odvahy. S 67 %-ným spádom sa táto zjazdovka tesne priblížila nejstrmejšiemu  zjazdu Rakúska, legendárnemu  "Harakiri" v Mayrhofene v Zillertalu!

ANNABERG - Závodné trasa Marcela Hirschera

Skúsení lyžiari sa môžu prejsť v stope OSV slalomového superstar Marcel Hirscher, rodeného obyvateľov Annabergu! Na stále postavené pretekárskej trati Marcel Hirscher v Annabergu si môžete otestovať svoje kvality v obrovskom slalome a zmerať svoju rýchlosť - pochopiteľne zadarmo!

Jagaschuss Speed ​​Check

V oblasti dráhy Kopfbergbahn čaká na rýchlých  lyžiarov trasa s meraním rýchlosti, ktorí radi jazdia SUSE. Nám známy rekord trasy momentálne činí 88 km / hod. - Čakáme na vaše rekordy!

Youngsters freestylový park

Youngsters freestylový park v Astauwinkelu ponúka pre "rookies" medzi vami vďaka svojim rôznorodým jumpom, railom a bobnom mnoho  možností k cvičeniu. Dokonca aj skúsení Freestyleri si tu už našli svoje obľúbené miesto a ten správny "kick".

Zjazdovka s hrčami Rodeo

V blízkosti chaty Rottenhofhütte sa budete cítiť ako na chrbte divokého koňa - a dúfame, že vás rodeo-zjazdovka nevyhodí zo sedla ;).

Voľný pád - "Freier Fall"

Táto tréningová trasa pri chate "Rottenhofhütte" je výhradne pre odvážných - alebo ako sa trefne vyjadril jeden z hostí: "Voľný pád je zjazdovka, na ktorú by nevstúpil žiadny aspoň napoly normálny človek ...!" Takže, čakáme na tých nenormálnych ... :-)))

 Vaša Alpenskinka © Alpenskitravel.eu, dachstein.at,  austria.info.at, doplnenia Alpenskinka, Foto: partnerské zmluvné strediská, viac v sekcii Partneri Foto: http://www.dachstein.at/
Späť na zoznam článkov

Kategórie