pripomienky
Overujeme dostupnosť a cenu zvolených možností ubytovania.
Ďakujeme
Zisťujem novú cenu, počkajte prosím …
OK
Ďakujeme
Zisťujem novú cenu, počkajte prosím …
OK

Kaprun - najobľúbenejšia alpská lyžovačka Slovákov

05.112012

539536_10152204881825393_611579932_n

Článok si už prečítalo: 2275 ľudí

Kaprun je príjemná menšia obec v Salzburgsku, ktorá je doslovným magnetom pre začínajúcich, ale aj zdatných lyžiarov. Čím sa toto inak nenápadné miesto tak preslávilo? Oným lákadlom je ľadovec Kitzsteinhorn, ktorý je súčasťou rovnakomenného miestneho zimného strediska. Skvelé podmienky pre lyžovanie, výborná symbióza prírody a technického zabezpečenia pomohli Kaprunu vyšplhať sa na najvyššie priečky obľúbenosti nielen medzi domácimi, ale aj medzi našincami, ktorí tu hľadajú exkluzívny oddych pod končiarmi Álp.

Tri kilometre slobody

 

Bratislavu delí od Kaprunu menej ako 500 kilometrov a približne 4 a pol hodiny cesty. Hneď ako sa pokocháte miestnou prírodou, určite si to namierite priamo na ľadovec. Lyžovačka je tu prakticky možná počas celého roka a sezóna sa preto delí na letnú a zimnú časť. Aj v horúcich mesiacoch budete mať k dispozícii tri kilometre zjazdoviek, ktoré aj vďaka tejto jedinečnosti dostali od domácich prívlastok „kilometre slobody“. Obávať sa však nemusia ani tí, ktorí plánujú svoju lyžiarsku premiéru. Z celkového počtu vyše 40 kilometrov zjazdoviek je najviac z nich venovaných práve začiatočníkom a menej zdatným športovcom.

http://www.zellamsee-kaprun.com/en/service/press

Pri zjazdovkách sa nachádza aj sieť občerstvení, v rôznych cenových kategóriách. Majitelia vlekov sa najviac spoliehajú na kvalitný prírodný sneh, ktorý majú vďaka dobrej polohe k dispozícii počas väčšiny sezóny. Výhodou lyžovačky v Kaprune je aj to, že v jeho tesnej blízkosti sa nachádza aj stredisko Zell Am See a vy tak môžete spojiť návštevu ich oboch.

http://www.zellamsee-kaprun.com/en/service/press

Freeride a štyri snowparky

 

Všetci skúsení lyžiari vám prezradia, že niet nad freerideové lyžovanie, ktoré vám odhalí skutočnú podstatu tohto športu. Stredisko Kitzsteinhorn si je veľmi dobre vedomé tohto faktu a tak pre vyznávačov tejto viacmenej adrenalínovej zjazdovky pripravili vynikajúce podmienky. To pravé orechové príde na rad aj v štyroch snowparkoch.

Central park ponúka až 23 prekážok a adrenalínových zábaviek. Hneď vedľa neho sa nachádza Easy park určený pre tých, ktorí so snowboardovaním a akrobatickým lyžovaním len začínajú. V ski centrách sú k dispozícii za poplatok inštruktori, ktorí vám s tým veľmi radi pomôžu. Jeden z parkov sa nachádza priamo pod ľadovcom a keďže má najdlhšiu sezónu, prispôsobili ho tak, aby si tu na svoje prišli začiatočníci, ale aj zdatnejší športovci. Posledným zo štvorice sú dve dráhy s prekážkami, ktoré sa využívajú aj v súťažiach.

http://www.zellamsee-kaprun.com/en/service/press

Naprázdno nevyjdú ani bežkári, ktorí uprednostňujú komornejšiu atmosféru s peknými výhľadmi. Aj pre nich tu pripravili niekoľko tratí, ktoré sú pravidelne udržiavané.

Hrad pre vyvolených

 

Stráviť celý deň na lyžiach je síce pre začiatok skvelá vec, no po pár dňoch vás to omrzí a budete hľadať aj niečo iné pre zábavu. Keď aj naďalej pôjdete hlavne po dobrej nálade, zájdite si do niektorého z nočných podnikov. Ak budete hladní po troške kultúry, aj pre vás sa tu niečo nájde. Nádherným miestom je hrad Kaprun. Len nedávno bol plne zrekonštruovaný a v súčasnosti slúži najmä na komerčné účely. Na rôzne akcie si ho môžu prenajať firmy, ale aj jednotlivci. Okrem súkromných party tu však zvyknú hosťovať rôzne výstavy alebo sa konajú aj verejne prístupné večierky s tematickým zameraním. Informujte sa o aktuálnych ponukách priamo v Kaprune.

http://www.zellamsee-kaprun.com/en/service/press

Najmodernejšíe welness centrum v Rakúsku 

 

Novopostavený termálny rezort Tauern Spa Kaprun sa nachádza v príjemnom prírodnom prostredí medzi známymi strediskami Kaprun a Zell am See. Komplex spája kvalitnú wellness zónu (až 20.000m2) s moderným hotelom, profesionálnou kuchyňou a športovým vyžitím. Jazero v Zell am See je vzdialené asi 6 km, lanovka Areithbahn je vzdialená 4 km.

http://www.zellamsee-kaprun.com/en/service/press

Vaša Alpenskinka

Zdroj: cestovanie.sk, zellamsee.at, alpenskitravel.eu,  austria.info.at, doplnenia Alpenskinka,

Foto: partnerské zmluvné strediská, viac v sekcii Partneri Foto: http://www.zellamsee-kaprun.com/en/service/press
Späť na zoznam článkov

Kategórie