pripomienky
Overujeme dostupnosť a cenu zvolených možností ubytovania.
Ďakujeme
Zisťujem novú cenu, počkajte prosím …
OK
Ďakujeme
Zisťujem novú cenu, počkajte prosím …
OK

Krištáľový svet Swarovski v meste Wattens (Swarovski Kristallwelten)

13.062012

Vstup do múzea pred obrom s krištáľovým pohľadom

Článok si už prečítalo: 4922 ľudí

Žasnúť ako dieťa, kde je to dnes ešte možné? Napríklad vo vnútri obrovského krištáľu, v ktorom sa svetlo láme na stovky zrkadlových plôch. Impozantný Krištáľový dóm (Kristalldom) je srdcom krištáľového sveta „Swarovski Kristallwelten“.

Swarovski  Krištáľový svet , múzeum , vchod http://kristallwelten.swarovski.com/Content.Node/Startseite.de.html

Wattens ponúka viac ako krištáľ!

 

PREČO si Daniel Svárovský vybral práve rakúsky Wattens? Pri pohľade na miestnu prírodu, ktorej majestátne kraľujú pahorky Tirolských Álp, pochopíte. Obec Wattens so svojimi 7 600 obyvateľmi je ako stvorená na rodinnú dovolenku. Okrem návštevy múzea môžete absolvovať so svojimi deťmi aj prechádzku horským údolím a v zime si dokonca zalyžovať.

Práve od dnešného dňa sa cestovná kancelária môže popýšiť novým partnerom regiónom Hall - Wattens , ktorého ubytovacie možnosti nájdte priamo na stránkach www.alpenskitravel.eu. Na naších stránkach si môžete vybrať z viac ako 21 "online bookovateľných" možností ubytovania všetkých kategórií. Pridajte sa aj vy k nám a nechajte sa uniesť aj vy kryštálovým svetom Wattensu.

Labyrint naplnený krištáľom

 

Na pomedzí sna a reality. Údolie tirolských pahorkov ukrýva majestátnu krajinu tisícov krištáľov. Objavte aj vy Swarovského Krištáľové svety. (NA FOTOGRAFII - OBOR S KRIŠTÁĽOVÝM POHĽADOM: Pod obrovskou hlavou sa ukrýva vstup do rozprávkového sveta KVETY: Swarovski.)

http://kristallwelten.swarovski.com/Content.Node/Startseite.de.html

Ako veľmi môže ľudí očariť umelecky spracovaný krištáľ, dokazuje už viac ako 100 rokov rodina Swarovských. S krištáľovým svetom „Swarovski Kristallwelten“ išla ešte o krok ďalej – a stvorila svoj vlastný vesmír úžasu, v ktorom je mágia krištáľu zinscenovaná iným spôsobom, plným fantázie.

Multimediálny umelec André Heller vymyslel 14 zázračným komôr, ktoré boli zariadené významnými medzinárodnými umelcami a dizajnérmi ako Alexander McQueen, Tord Boontje alebo Brian Eno a odvtedy robia česť svojmu menu: v rozprávkovo krásnej zimnej krajine z tisícov krištáľov,najväčšom kaleidoskope na svetev tajomnej ľadovej uličke, kde sa z návštevníkov stávajú objavovatelia, alebo v už spomínanom Krištáľovom dóme od umelcov André Heller, Brian Eno a Susanne Schmöger otvárajú návštevníci oči dokorán– a nielen tí malí.

http://kristallwelten.swarovski.com/Content.Node/Startseite.de.html

Slovo luxus dostalo nový význam! Krištáľové svety zvádzajú a fascinujú. Vitajte v ríši Swarovského impéria! Kúzelné podzemné múzeum bolo vybudované v roku 1995 a odvtedy ho navštívilo viac ako osem miliónov turistov. Rovnako ako v prípade šperkov nesúcich meno Swarovski nejde o klasickú expozíciu. V tirolskom Wattense na vás čaká prechádzka uspokojujúca všetky zmysly. Pod záštitou uznávaného multimediálneho umelca Andrého Hellera vznikla unikátna zbierka fantastických inštalácií a trblietavých kreácií. Samotné múzeum je rozčlenené na 14 miestností. Zariadenie každej z nich sa nieslo pod taktovkou iného umelca. Fantázii sa medze nekládli a milovníci blyšťavých kamienkov si tak prídu na svoje.

Nájdete aj Madonnu

 

Hneď pri vstupe môžu návštevníci obdivovať najväčší brúsený krištáľ na svete s 300-tisíc karátmi. Cesta k ďalším tajomstvám tohto kúzelného sveta vás povedie pozdĺž 11 metrov vysokej krištáľovej steny. Skutočnou lahôdkou je futuristické mechanické divadlo, v ktorom ožívajú figuríny. V chráme krištáľov zase podľahnete dojmu, že ste súčasťou obrovského krištáľu. Dvere do rozprávkovej ríše sú otvorené. Čaká na vás obor, krištáľožravá rastlina, kvetinový anjel aj tančiace slnko.

http://kristallwelten.swarovski.com/Content.Node/Startseite.de.html

Úspech firmy Swarovski má mnoho tvárí. So všetkými členmi rodiny, ako aj známymi osobnosťami, ktoré značku uznávajú, sa môžete zoznámiť v poslednej miestnosti múzea. Nechýbajú tu šperky vytvorené pre film Moulin Rouge či koncertné turné speváčky Madonny.

BLYŠŤAVÝ ÚSPECH

 

Značka Swarovski zvádza svojich zákazníkov ligotavým pocitom luxusu, nádhery a zmyselnosti už viac ako sto rokov. Len málokto vie, že krištáľový príbeh sa začal písať u našich českých susedov.

http://kristallwelten.swarovski.com/Content.Node/Startseite.de.html

Sklári z okolia českého Jablonca boli vychýrení svojou šikovnosťou po celom svete. Len jeden z nich však vytvoril impérium, ktoré položilo svet na kolená. História krištáľového gigantu sa začala písať už v 19. storočí v mestečku Georgenthal, dnešnom Jiřetíne pri Jablonci nad Nisou. Rodina Svárovských tu prevádzkovala malú továreň na spracovanie krištáľu. Daniel Svárovský dospel v roku 1892 k prevratnému vynálezu. Novým strojom dokázal vybrúsiť krištáľ tak ako nikto predtým. Daniel si uvedomoval silu českej konkurencie, a tak zobral rozum do hrsti. Rodina Svárovských opustila českú kotlinu a usadila sa v tirolskej dedine Wattens. Tu založil firmu Swarovski. Prvá svetová vojna si vybrala daň aj na Swarovského rozbiehajúcej sa firme. Suroviny na výrobu krištáľu chýbali a Daniel sa musel poobzerať po nových možnostiach. Začal vyrábať vlastný, umelý krištáľ, čo bolo na vtedajšie pomery nevídané.

http://kristallwelten.swarovski.com/Content.Node/Startseite.de.html

Myška začala novú éru

 

Po smrti zakladateľa začala rodina Swarovských spolupracovať so značkou Dior. Tým sa katapultovala do vzrušujúceho sveta módy. Po niekoľkých rokoch spoločného priemyselného vývoja prišli s efektom aurora borealis. Zvýraznili ligot krištáľov, ktoré získali dúhový lesk. Začali sa vyrábať prvé krištáľové lustre, ktoré visia vo Versailles, rakúskej galérii Albertina či newyorskej Metropolitnej opere. Trh sa však bižutériou a lustrami postupne presýtil. Bolo treba niečo vymyslieť s množstvom malých častíc krištáľov určených na výrobu lustrov. Štyri kúsky zlepeného krištáľu začali písať históriu. Prvá krištáľová myška sa stala oficiálnym príveskom na kľúče mníchovskej olympiády v roku 1976.

Kolekcia ligotavých zvierat a rastlín sa postupne rozrástla.Vášniví zberatelia výstavných kúskov krištáľov si založili dokonca vlastný klub, ku ktorému sa v súčasnosti hlási viac ako 450-tisíc ľudí z celého sveta. K dokonalej spokojnosti zákazníčok stačilo už len zavedenie vlastnej kolekcie šperkov.

http://kristallwelten.swarovski.com/Content.Node/Startseite.de.html

Zábava a nakupovanie

 

NEDOKÁŽETE odolať! Návštevu múzea môžete zavŕšiť nakupovaním v priľahlom obchode. Dávajte si však pozor na peňaženky! Pri toľkej kráse a luxuse sa môžete pokojne zabudnúť a domov pocestujete bez peňazí. V samotnom obchode sa nachádza sortiment firmy Swarovski v rôznych formách a, samozrejme, aj cenových reláciách. Nájdete tu všetko od šperkov, váz, sošiek, krištáľových zvieratiek až po okuliare, ďalekohľady a lustre. A to všetko za veľkoobchodné ceny!

http://kristallwelten.swarovski.com/Content.Node/Startseite.de.html

Cesta za krištáľovým svetom

 

SWAROVSKÉHO múzeum je vzdialené len pár minút autom od mesta Innsbruck. Z diaľnice A12 sa vydajte výjazdom na smer Wattens a nasledujte vývesné tabule s nápisom Swarovski Kristallwelten. Múzeum je otvorené denne od 9.00 do 18.30. Dospelý zaplatí za vstupenku 9,50 eura, deti majú vstup zdarma.

S pozdravom

vaša Alpenskinka :-

Zdroj: Pluska.sk, Austriainfo.at, region Hall-Wattens, alpenskitravel.eu, http://www.austria.info/skhttp://www.pluska.sk/

Foto: http://kristallwelten.swarovski.com/Content.Node/Startseite.de.html

Späť na zoznam článkov

Kategórie