pripomienky
Overujeme dostupnosť a cenu zvolených možností ubytovania.
Ďakujeme
Zisťujem novú cenu, počkajte prosím …
OK
Ďakujeme
Zisťujem novú cenu, počkajte prosím …
OK

Horné Rakúsko: región Pyhrn-Priel

23.052012

austria.info

Článok si už prečítalo: 1711 ľudí

austria.info

Zatiaľ čo pre niektorých sú tým pravým náročné vysokohorské túry, iní sa dokážu nadchnúť príjemnými túrami v neporušenej prírode. Región Pyhrn-Priel v južnej časti Horného Rakúska ponúka oboje – a okrem toho aj napínavé objavné tématické cesty.

austria.info

Pestré a rôznorodé tématické chodníky, originálne chatové zážitky a dych vyrážajúce panorámy sú stálym sprievodcom pozdĺž 600 km dobre značených turistických ciest a chodníkov. Ideálnymi východiskovými bodmi na túry do vzdušných výšin sú vysokohorské plošiny lanoviek na alpskej pastvineWurzeralm v dedine Spital am Pyhrn,  Höss v dedine Hinterstoder aleboWurbauerkogel v obci Windischgarsten.

austria.info

 

Horská pastvina Wurzeralm očarí malých aj veľkých milovníkov prírody okrem iného aj prírodným svetom „Wurzeralm NaturErlebnisWelt“ s interaktívnymi zastávkami, ako napr. chodníkom pre bosé nohy a pozorovacou stanicou prírody. Wurzeralm je obľúbeným východiskovým bodom nielen pre ľahké a stredne ťažké túry ako napr. na vrchy Stubwieswipfel, Rote Wand alebo Warscheneck, ale aj obľúbeným cieľom ambicióznych nadšencov turistiky. Kto  má radšej pohodlie, odvezie sa lanovkou Frauenkarbahn do výšky 1.800 m a tu sa môže vydať na bezpečnú vysokohorskú okružnú túru, spojenú s dych vyrážajúcim výhľadom.

austria info

V dedinke Hinterstoder to ide pomocou nových kabínových lanoviek smerom hore do alpských oblastí. Či pozdĺž turistických chodníkov, cez bujnú horskú flóru, alebo k horským vrcholom pohoria   Totes Gebirge – tiež vysokohorská plošina Höss je pre horských bláznov ako stvorená. A práve impozantný masív pohoria Totes Gebirges s nekonečnými horskými vrcholmi až k Dachsteinu a jedinečným panoramatickým výhľadom rozbúcha srdce každého milovníka turistiky. Obľúbeným cieľom túr sú tu prírodné jazerá Schafkogelsee a Hutterersee. Tri štartovacie miesta pre paragliding a pestrá trasa pre mountainbike dopĺňajú bohatú ponuku v jedinej lyžiarskej destinácii Horného Rakúska, kde sa konali majstrovstvá sveta v lyžovaní.

austria.info

Aj v mestečku Windischgarsten je vďaka nostalgickej sedačkovej lanovke na Wurbauerkogel možnosť pohodlného výstupu.  Priamo z centra mesta sa lanovkou dostanete až do výšky 850 m na obľúbený vrch obyvateľov Windischgarstenu, ktorý je zároveň známy ako rekreačný vrch. Ponuka voľnočasových aktivít tu siaha od turistiky, cez návštevu výstavy v Národnom parku, letnú sánkársku, príp. bobovú dráhu, až po lukostreľbu.

Región PYHRN-PRIEL je hlavným kooperačným partnerom  online cestovnej kancelárie Alpenski Travel.

Ubytovanie od campingov až po de luxe hoteli nájdete na našich stránkach. Ubytovanie podľa vášho výberu si môžete priamo jednoducho  online rezervovať aj tu:Ubytovanie Pyhrn-Priel

Tešíme sa na vaše objednávky.

S pozdravom

vaša ALPENSKINKA

Zdroj: austria.info.at, doplnenia Alpenskinka,

Foto: partnerské zmluvné strediská, viac v sekcii Partneri Foto: austria.info.at  
Späť na zoznam článkov

Kategórie