pripomienky
Overujeme dostupnosť a cenu zvolených možností ubytovania.
Ďakujeme
Zisťujem novú cenu, počkajte prosím …
OK
Ďakujeme
Zisťujem novú cenu, počkajte prosím …
OK

Najkrajšie horské chodníky

12.042012

mountainbike

Článok si už prečítalo: 2395 ľudí

http://www.austria.info/sk

Putovať od chaty k chate a deň po dni si vychutnávať slobodu v údoliach – rakúske horské chodníky majú prichystaný pestrý program, či už pre rekreačných nadšencov turistiky, alebo pre zaprisahaných alpinistov. Vybrali sme pre Vás niektoré z najkrajších trás.

Korutánsko/Východné Tirolsko: horský chodník Friedensweg

 

Jeden pohľad do Talianska a znovu sa otočiť na Rakúsko: Horský chodník Karnischer Höhenweg ponúka nadšencom turistiky 150 kilometrov zo Sillianu vo Východnom Tirolsku až do Arnoldsteinu v Korutánsku- a vedie stále popri hranici medzi Rakúskom a jeho južným susedom.

http://www.austria.info/sk

Celkovú trasu, označenú ako cesta č. 403 je možné zvládnuť za osem až jedenásť denných etáp. Na odpočinok, ale aj prenocovanie pozýva osem horských chát.

Na horskom chodníku Karnischer Höhenweg stretnú vyznávači horského športu početné predmety, ktoré pripomínajú 1. svetovú vojnu, ako napr.kovové schodiská, širokorozvetvené obranné zákopy a zvyšky bunkrov. Po obnove tohto turistického chodníka, ktorá začala  v roku 1974, dostal  chodník meno „Friedensweg“, ako apel na vzájomné spolužitie v regióne.

Dobyvatelia vrcholov uprednostňujú západnú časť horského chodníka Friedensweg, kde je možné podniknúť vysokohorské alpské túry. Rekreační nadšenci turistiky nájdu potešenie skôr vo východnej časti priesmyku Plöckenpass na šírych pastvinách, lúkach a horských výšinách, ktoré možno ľahko zdolať. Na korutánskej strane pretína horský chodník aj geopark GeoPark Karnische Alpen, kde môžu priatelia horskej turistiky objaviť v okolí jazera Wolayersee množstvo fosílií.

Tirolsko: turistický chodník Adlerweg-začiatok v meste Imst

 

Viac ako 280 kilometrov a 23 etáp sa tiahne hlavnou osou turistického chodníka Adlerweg od mestečka St. Johann v Tirolsku až po St. Anton v priesmyku Arlberg. Kto chce spoznať aspoň niekoľko jeho úsekov, rozprestrie si svoje stany napríklad v regióne Imst-Gurgeltal.

http://www.austria.info/sk

Trasy chodníka Adlerweg začínajú na chatách Muttekopf-, Hanauer- a Anhalter Hütte. Popri hlavnej trase (etapy 18,19) sa núka návštevníkom s istým a bezpečným krokom aj niekoľko alpských možností. Kvitnúce alpské lúky, zurčiace horské potoky a snehové polia, odolávajúce roztápaniu, sa postarajú o intenzívny a nezabudnuteľný prírodný zážitok. Pri troche šťastia zhliadnete snehule morské, kozorožce, svište, jelene alebo horské kavky.

Impozantne a mocne sa týči na Adlerweg-etape z hotela Schloss Fernstein po chatu Anhalter Hütte skalná stena Heiterwand. Táto stena leží južne od pasienkov Tarretoner Almen pri meste Tarrenz a s dĺžkou 7,5 kilometra jenajdlhšou uzatvorenou stenou v pohorí Nördliche Kalkalpen. Po túre z chaty Anhalter Hütte na chatu Muttekopf-Hütte vás za vynaloženú námahu odmení skvelá kuchyňa v cieľovej stanici. Z chaty Muttekopf-Hütte vedie zostup do časti Hoch Imst, kde pozýva alpská horská dráha „Alpine Coaster“ na razantnú jazdu. Cestou smerom do Imstu čaká návštevníkov celok roklín a priepastíRosengartenschlucht a Modrá jaskyňa (Blaue Grotte), ktoré im pripravia pôsobivý vstup do mesta.

Salzbursko: od pastviny k pastvine

 

Salzburský turistický chodník Almenweg spája na svojej celkovej trase všetkých dvadsaťpäť miest oblasti Pongau. Nástup na turistický chodník je možný v každom z týchto miest, niektoré etapy sú vhodné pre menej trénovaných nadšencov turistiky, ako aj rodiny s deťmi.

http://www.austria.info/sk

Predovšetkým pre deti je silným stimulom zbieranie pečiatok za turistiku: „bronzový odznak“ je možné získať už za absolvovanie piatich etáp. Pas na zbieranie pečiatok dostanete v turistickej organizácii SalzburgerLand Tourismus GmbH, ako aj vo všetkých 25 turistických združeniach miest cestou na turistickom chodníku Almenweg. 90 percent z celkovej dĺžky trasy 350 km sa nachádza v príjemnej nadmorskej výške od 1.000 do 2.000 metrov. Trasa, ktorú lemuje 120 hospodársky využívaných salašov a pastvín, je jednotne označená: poznávacím znakom je modrý encián.

Kto si chce vytvoriť individuálnu trasu, nájde na internetovej stránke www.salzburger-almenweg.at všetkých 31 etáp turistického chodníka Almenweg v 3D formáte vrátane leteckej snímky. Okrem informácií k zbieraniu odznakov na Almenweg, k lanovkám, regiónom a mestám pozdĺž trasy Almenweg, ako aj tématickým chodníkom Almenweg, si tak môžu nadšenci turistiky „ušiť túru na mieru“ podľa vlastného uváženia. Jednoducho stačí zadať počet hodín, výškové metre a pod. a okamžite sa objaví automaticky naplánovaná trasa. Všetky údaje k túre je možné stiahnuť cez internet na všetky bežne používané vonkajšie GPS navigačné zariadenia. Okrem toho sú všetky etapy taktiež uvedené na Google Earth.

Blog Almenweg“, na ktorom nájdete užitočné informácie k turistickému chodníku Salzburger Almenweg, bol online spustený zažiatkom tejto turistickej sezóny. Témy tohto blogu siahajú od zaujímavých príbehov o flóre a faune, cez podujatie v horách Salzburské pasienkové leto (Salzburger Almsommer) až po tajné tipy, ktoré sa oplatí objaviť na celkovej trase 350 km chodníka Almenweg (blog.salzburger-almenweg.at).

Tirolsko: ľadovec vo výhľade

 

Ľadovec ponúka neustále prítomnú kulisu, deväť salašov, ktoré spájajú trasu štubajského horského chodníka s východiskovým bodom, začínajúcim v Neustifte v Tirolsku. Trasa sa tiahne pozdĺž pozvoľna tečúcich potôčikov, popri burácajúcich vodopádoch a idylických horských jazerách v nepoškvrnenej vysokohorskej krajine Štubajských Álp.

http://www.austria.info/sk

Na niektorých etapách tejto celkovo alpskej trasy, ktorá miestami vyžadujedobrú kondíciu a pohybovú koordináciu, sa nadšenci turistiky dostanú až do nadmorskej výšky 2.200 m a viac. Cestou z Novej regensburskej chaty (Neue Regensburger Hütte) na Drážďanskú chatu (Dresdner Hütte) prekročia návštevníci bod Grawagrubennieder (2.880 m), najvyšší bod Štubajského horského chodníka. Pre skúsených horských športovcov sa tu ponúka možnosť odbehnúť si na vrchol hory Trögler (2.902 m).

Ak si želáte vypracovať špeciálnu dovolenku šitú na mieru kontaktujte tím Alpenski Travel na info@alpenskitravel.eu alebo vyplňte základné údaje na tejto stránke http://alpenskitravel.eu/inspirujte-ma/  a my Vás budeme kontaktovať.

Zdroj: Rakúska národná turistická kancelária, austria.info.at, doplnenia Alpenskinka,

Foto: partnerské zmluvné strediská, viac v sekcii Partneri Pripravila: Alpenskinka :-) http://www.austria.info/sk
Späť na zoznam článkov

Kategórie