pripomienky
Overujeme dostupnosť a cenu zvolených možností ubytovania.
Ďakujeme
Zisťujem novú cenu, počkajte prosím …
OK
Ďakujeme
Zisťujem novú cenu, počkajte prosím …
OK

Zážitok z prírody a aktívnej dovolenky v Rakúsku

27.032012

WF119569_DV

Článok si už prečítalo: 2145 ľudí

Zažiť prírodu, pocítiť znova vlastné telo alebo dokonca ísť až na hranicu svojich fyzických možností– pre každú z uvedených aktivít má Rakúsko optimálne podmienky na dovolenku plnú zážitkov. Či sa rozhodnete pre výstup na vrchol čoby samochod alebo klient lanovky, jedinečný zážitok budete mať za každých podmienok. Sotva sa nájde v Európe toľko rozličných krajinných foriem na takej malej rozlohe ako v Rakúsku. Markantné hrebene horských masívov a vysoko položené plošiny, hlboké lesy a teplé jazerá na kúpanie s vodou vynikajúcej kvality nažívajú navzájom v priam tesnom susedstve.

http://www.austria.info/sk

Pešia Turistika v Rakúsku

 

http://www.austria.info/sk

To, že najintenzívnejší zážitok z prírody máme pri chôdzi, je už medzičasom i vedecky dokázané. Pôsobivejšie ako výhľad z terasy, lanovky alebo balkóna, komplexnejšie ako pri behu alebo bicyklovaní, kde je nutné dávať pozor predovšetkým na trasu, spoznáme krajinu pri turistike.

Najkrajšie horské chodníky

 

http://www.austria.info/sk

Putovať od chaty k chate a deň po dni si vychutnávať slobodu v údoliach – rakúske horské chodníky majú prichystaný pestrý program, či už pre rekreačných nadšencov turistiky, alebo pre zaprisahaných alpinistov. Vybrali sme pre Vás niektoré z najkrajších trás

Lanovky na hory

 

http://www.austria.info/sk

Turistické topánky sú zbalené – a ide sa lanovkou na hory. Dych vyrážajúca panoráma, joga na horách, okružné turistické chodníky alebo rodinný výlet: jazda kabínovou lanovkou v rakúskych horách stojí za to.

Bicyklovanie s pôžitkom v Rakúsku

 

http://www.austria.info/sk

Pohodlne sa viezť na bicykli od jednej zastávky k druhej a zvyšovať si pôžitok z jazdy až k cieľu cesty: na pokojnej cyklotrase naprieč krajinou môžete pozdraviť čerstvo prebudenú prírodu.

Horolezectvo v Rakúsku

 

http://www.austria.info/sk

"Pešo sa dá lepšie pozerať ", tvrdí maliar Paul Klee. O pocite seba samého, o intenzívnejšom vnímaní vôní, zvukov z okolia. A do tej miery, do akej nás núti chôdza rozhodnúť sa, berieme i sami seba akosi intenzívnejšie na vedomie. A čím rozmanitejšie sú rozhodnutia, ktoré pešia turistika umožňuje, o to viac je ciest, akými sa pri vypracovaní ponúk pre peších turistov Rakúske odvetvie cestovného ruchu uberá.

Vaša Alpenskinka

Zdroj: Rakúska národná turistická kancelária, austria.info.at, doplnenia Alpenskinka,

Foto: partnerské zmluvné strediská, viac v sekcii Partneri Foto: http://www.austria.info/sk  
Späť na zoznam článkov

Kategórie