pripomienky
Overujeme dostupnosť a cenu zvolených možností ubytovania.
Ďakujeme
Zisťujem novú cenu, počkajte prosím …
OK
Ďakujeme
Zisťujem novú cenu, počkajte prosím …
OK

Sánkovačka plná slnka v Piancavallo

27.042013

piancavallo prezencna ok

Článok si už prečítalo: 1683 ľudí

Piancavallo je lyžiarske stredisko v Dolomitoch  ležiace v širokom, slnečnom údolí na severovýchode Talianska v provincii Pordenone vo Friuli-Venezia Giulia. Krásne letovisko príjemne prekvapí návštevníkov širokou škálou ponúkaných aktivít. Piancavallo je ideálnym miestom pre lyžiarov, od začiatočníkov až po profesionálov no dostatočne bezpečné a vhodné miesto aj pre rodiny s deťmi.

piancavallo cesta

Piancavallo ponúka komfortné lyžiarské vleky a zjazdovky, umelé zasnežovanie a rýchle spojenie z hotelov a apartmánov na zjazdovky. Moderné vybavenie trati pre zjazdové a bežecké lyžovanie, horolezecké steny, trate pre trekking a horské bicykle, kĺzisko, futbalové ihrisko, nový krytý štadión, minigolf a nová krytá športová aréna čakajú na nadšencov zimných a letných športov.

piancavallo cesta

Piancavallo v zime je schopné uspokojiť všetky chute a potreby, pretože 25 km zjazdoviek a 26 km bežeckých tratí spĺňa svojou kvalitou aj nároky na cross-country lyžovanie a snowboarding.

piancavello infosky

V rezorte objavíte aj dve lyžiarske školy, kde vám až 80 inštruktorov poskytne skvelú lyžiarsku prax a vám bude patriť svah. Zaujímavá je tiež možnosť zúčastniť sa pobytu v turistických skupinách "typu dedina" kde je zabezpečená bezpečnosť pre študentov a mladých ľudí a zároveň ich samostatnosť.

piancavallo snowpark 2

Čo tak vyskúšať nezabudnuteľnú sánkovačku? Pre najmenších lyžiarov je k dispozícii detský snowpark a vzrušujúci Alpine Coaster (Railtrack bobová dráha).

piancavallo snowpark

Nevyskúšali ste snowtubing? Tak potom určite by ste mali prísť do časti, kde sa rozdeľuje Collalto na novú oblasť venovanú snowtubinguV oblasti bývalého tábora Nevelandia II bola pripravená oblasť práve pre túto zábavú aktivitu.  K dispozícii je pripravených päť tratí s dĺžkov 150 metrov, ktoré sa líšia v typoch nárazov a miest s pahorkami. Pozemným výťahom Nevelandia II sa  pohodlne dostanete na štart, kde tento vzrušujúci zážitok opäť začína.

piancavello snowtubing

Piancavallo to nieje len sneh! Počas letnej sezóny sa môžete zúčastniť teoretického a praktického kurzu na horskom bicykli, trekkingu na koni, vyskúšať lukostreľbu a Nordic walking (nový spôsob pohybu na čerstvom vzduchu). K dispozícii sú tiež minigolf, jazda na kolieskových korčuliach, tenis, futbalové ihrisko. Nachádza sa tu najvyšší vrchol Cimone del Cavallo v území "Pedemontana" s najvyššou nadmorskou výškou 2,251 m. Za slnečného dňa je možné z najvyšších vrcholov vidieť na Jadran. Tak prečo si nevychutnať Piancavallo aj v lete.. 

piancavallo letne dolomity

Vyskúšajte let deltaplánom v Castaldii a z jasne modrej oblohy, z výšky 1091 metrov nad morom obdivujte úžasnú krajinu typických Dolomitov. Castaldia je obľúbeným miestom pre lietanie na rogale, pretože umožňuje dlhé kĺzačky nad základnou rovinou.

piancavello castidia

Ak máte pešiu turistiku v krvi, vyberte sa na túru po ceste Val Caltea, ktorá vedie k jazeru Barcis cez Pian Mazzega a Pian delle More (1.193 m). Friuli Dolomity prírodný park je skvelým miestom pre pešiu turistiku, trekkinghorolezectvo. V blízkosti Piancavallo sú krásne jazerá, kde si môžete ísť vyskúšať kanoistiku a jazdu na kajaku, plachtenie a windsurfing, či obdivovať jaskyne a rokliny, veľkolepé diela vodných erózií. V lyžiarskom stredisku Piancavallo na vás čaká nezabudnuteľná dovolenka, tak si ju nechajte ušiť na mieru s AlpenskiTravel!

sella nevea snowboard

© Alpenskitravel.eu, © Piancavallo.it

Späť na zoznam článkov

Kategórie