pripomienky
Overujeme dostupnosť a cenu zvolených možností ubytovania.
Ďakujeme
Zisťujem novú cenu, počkajte prosím …
OK
Ďakujeme
Zisťujem novú cenu, počkajte prosím …
OK

Namiešaný koktejl pohraničných zjazdoviek - Tarvisio/Monte Lussari

27.042013

tarvisio prezentacna

Článok si už prečítalo: 2146 ľudí

Toto malebné lyžiarské stredisko je ukryté v údolí Canale, v najkrajnejšej severo-východnej časti Friuli Venezia Giulia, medzi pohoriami Florianca a LuscharibergJulských Alpách a je známe aj motoristom, ktorí cestujú za dovolenkou k Jadranu. Je vyhľadávaným turistickým cieľom, pretože sa nachádza na hranici medzi troma štátmi Taliansko, Slovinsko a Rakúsko. To je Tarvisio, mesto v regióne Friuli Venezia Giulia a prvotriedne lyžiarske stredisko v Alpách.

tarvisio bezkari

Najmä na území, kde hraničí Rakúsko a Slovinsko, vyrastá v priebehu času silná konkurencia ostatným alpským lyžiarskym strediskám. Je to naozaj zvláštne územie, kde sa stretávajú vplyvy susedného Rakúska a Slovinska a tak ovplyvnili kultúru, spôsob života aj tradície tejto krajiny.

tarvisio slniecko svah

Je to oblasť bohatá na prírodné krásy, ktoré ponúkajú možnosti na mnohé aktivity. Nezabudnuteľnú dovolenku tu zažijete ako v lete, tak aj v zimných mesiacoch. Počas zimy patrí Tarvisio medzi najvýznamnejšie talianske lyžiarske strediská. Je tu 32 km zjazdoviek, 60 km bežkárskych tratí a snow parky pre snowboardistov. Návštevníci vysoko oceňujú výbornú kvalitu tratí a ich umiestnenie. Samozrejme je nepochybne domovom pre niekoľko medzinárodných športových udalostí a podujatí. Turisti majú celkovo k dispozícii 33 kilometrov trás. Vzrušujúca 4 km trať Prampero umožňuje zostúpiť jedným dychom z pútnickej Marianskej svätyne z hory Lussari do údolia Camporossa s poklesom takmer 1000 metrov. Okrem iného táto trať umožňuje lyžiarom aj zábavné nočné lyžovanie.

tarvisio lyziarka

Ale sú tu aj iné dobroty pre snehových milovníkov: Priesnig, čierna traťFlorianca Alpe Limerza a ďalšie trate, ktoré je potrebné objaviť a vychutnať si ich. Čaká na Vás vyvážene namiešaný kokteil zjazdoviek všetkých náročností s kompletným umelým zasnežovaním. Zároveň ste obklopený úchvatnou scenériou tunajšej prírody. Stačí si to iba vychutnať.

tarvisio infosky

Vďaka svojim 19 zjazdovkám a celkom 33 km tratí je Tarvisio najväčšie lyžiarske stredisko Friuli Venezia Giulia. Jediným skipasom máte umožnené lyžiarské návštevy aj neďalekej Selly Nevey / Bovce, Ravascletta - Zoncolanu, Forni di Sopra či predsa len vzdialenejšieho Piancavalla. Spojenie medzi Lussari a Florianca má svoje "srdce" v lanovke "Prasnig" s hodinovou kapacitou 1200 osôb, a prepojenie medzi Malga Monte Lussari a Prasnig je možné len za 5 minút a 30 sekúnd.

Tarvisio zjazdovky

Vráťme sa ale späť k prehľadu rezortu.  Pre severské lyžovanie je tu  ​​ideálna kapacita, čaká Vás viac ako 60 km s "klenotom", arénou venovanou olympijskej víťazke Gabrielle Paruzzi, ktorá je schválená pre medzinárodné súťaže a disponuje vysokou kvalitou a technickou obtiažnosťou. A pre tých, ktorí chcú veľkolepé snežné opojenie je tu Snow Park Duca d'Aosta (tzv. Gold Park), kde sa freestylisti cítia ako doma a práve tu môžu popustiť uzdu svojej kreativite. Nájdete tu aj umelú lezeckú stenu,  zimný štadión v neďalekom Pontefracte a je tu aj škola pre psie záprahy.  Po skvelom lyžovaní na svahu by ste si mali vyskúšať aj turistiku na snežniciach, disciplína, ktorá si získala veľké množstvo fanúšikov. 

Tarvisio psie zaprahy1

Tarvisio je nový zábavný areál Snow & Fun Park pre deti i dospelých a nachádza sa medzi Tarvisio a Camporosso, neďaleko od hlavnej cesty. Táto oblasť je určená pre deti a mládež od 3 do 15 rokov a zahŕňa celý rad zábavy. V parku nesmú chýbať nafukovacie stany a trampolíny. Detičky sa môžu tešiť aj z kĺziska. V lete 2013 bude toto zariadenie rozšírené o novú lyžiarsku školu pre deti, kde sa budú môcť naučiť a vyskúšať skoky na mini trampolíne. Trampolína bude slúžiť aj na výučbu skokov používaných pri snowboardingu, lyžovaní, či na saniach, čo prináša neuveriteľné vzrušenie pre mladých aj starých!

tarvisio fun park

V letných mesiacoch je možné vybrať si medzi turistikou, jazdou na koni, horskou cyklistikou, raftingom, golfom (18-jamkové ihrisko) a ešte oveľa viac. Okrem toho sa tu nachádzajú rôzne prírodné krásy: Cave del Predil s historickým múzeom, rozprávkový príbeh Fusine jazera a tiež Lussari Sanctuary, východiskový bod svahu Di Prampero. Sanctuary, prístupné počas leta vďaka lanovke, sa nachádza v čarovnej dedine, ktorú navštívia ročne tisíce turistov z Talianska, Slovinska a Nemecka. Milovníci prírody však určite budú fascinovaní dvoma jazerami Fusina a Cave del Predil. Dobré jedlo, zmes špecialít troch krajín, je zaistené v reštauráciách v čarovnom prostredí, kde si vychutnáte tunajšie vína alebo je všetkým návštevníkom dovolené opájať sa vzduchom v tradičných horských chatách.

tarvisio 1

Tarvisio je teda miesto plné šarmu, pohody a oddychu vhodné pre malých drobčekov s rodičmi, či seniorov, ktorí hľadajú pokojné miesta pre svoj relax.. tak sa nechajte rozmaznávať a AlpenskiTravel sa postará o Vaše pohodlie..:)

 © Alpenskitravel.eu, © Tarvisio.it, © Monte Lussari.it
Späť na zoznam článkov

Kategórie