pripomienky
Overujeme dostupnosť a cenu zvolených možností ubytovania.
Ďakujeme
Zisťujem novú cenu, počkajte prosím …
OK
Ďakujeme
Zisťujem novú cenu, počkajte prosím …
OK

Slnečný kolotoč v Ravascletto-Sutrio/Monte Zoncolan

26.042013

zoncolan prezencna

Článok si už prečítalo: 1712 ľudí

Ravascletto s Monte Zoncolanom patrí k nejpríjmenejším lyžiarským prekvapením nielen regiónov Friuli Venezia Giulia, ale i celého Talianska. Hoci si každým rokom získava stále viac priaznivcov, stále stojí mimo hlavného náporu masovej turistiky. Od pondelka do piatku tu nemusíte hľadať fronty ľudí a zjazdovky všetkých kategórií tak spĺňajú sen o ideálnom lyžiarskom zážitku. V oblasti Ravascletto sa lyžuje už od obdobia 20. rokov minulého storočia, kedy sa konali prvé bežecké preteky. Prvú sedačkovú lanovku spustili už v roku 1948, ktorá spájala údolie Valcalda s Cuel Piciul.

zoncolan sedacka

Vyšantiť sa môžete na svahoch, kde sú trate zoskupené do "kolotoča", takže na Vás z každej strany príjemne svieti slniečko. Región Ravascletto-Sutrio/Monte Zoncolan ponúka celkom 7 lanoviek, 5 dopravných pásov. Čaká tu na Vás 28 km skvelých zjazdoviek, ktoré spĺňajú najrôznejšie požiadavky. Svahy sú prispôsobené vysokej profesionalite, no jednoduchosťou nezaostávajú ani pre malých farebných zjazdárov.

zoncolan trasy zjazdoviek

notebook zoncolan

Moderná lanovka Funifor vás zavedie do výšky takmer 1800 metrov na horu Zoncolan, kde sa vám ako na dlani rozprestrie nádherné Ravascletto. Novinkou je trať Lavette, ktorá vás zavedie naspäť do Ravascletto. Práve v tejto oblasti je neuveriteľná nová dráha, ktorá umožnila spojenie trati Lavette a prostrednej stanice lanovky Funifor. A týmto má človek dojem, že sa ocitol na dráhe lyžiarskeho kolotoča. Lyžiarske stredisko je vybavené aj lyžiarskou školou pre tých, ktorí chcú prvýkrát vyskúšať vzrušujúcu jazdu na lyžiach.

zoncolan infosky

Táto oblasť je tiež ideálna pre rodiny s deťmi, ktoré sa snažia prvýkrát spoznať sneh a vyskúšať „prvé kroky“ na lyžiach. Rôznorodý terén a posuvné plošiny poskytujú aj pre najmenšie deti zaručenú bezpečnosť, no pritom obrovskú zábavu!

zoncolan svah1

Stredisko taktiež ponúka zjazdovky pre snowboarding a vyhradenú freestyle arénu a pre vášnivého bežkára je pripravený 2,5 km okruh vo výške 1300 metrov nad morom, pričom najvyššia trať je Carnia.

zoncolan snowboard

Viac než len lyžovanie! Okrem zasnežených svahov tu na Vás čaká korčuľovanie, osvetlená sánkarská dráha, trampolíny na skákanie, fitness centrum a krytý bazén (v "Hoteli Sportur" a v hoteli "La Perla ").

zoncolan bazen zena

Stredisko nezaostáva ani gastronómiou. Pre mlsné jazýčky sú pripravené reštaurácie s pohostinnou atmosférou s vynikajúcimi vínami. Dokonca sa tu usporadúvajú gastronomické festivaly, ktoré sa v posledných rokoch stali obľúbenými pre mnoho turistov. Ľudia ich milujú pre ich vysokú kvalitu a nádherné scenérie. Okrem iných si nenechajte ujsť  "Fiesta tas Corts", ktorý sa koná v auguste v Ravascletto.

zoncolan jedlo

V blízkosti Zoncolan, oblasť Ravascletto - Sutrio ponúka nespočetné možností pre voľný čas. Využite možnosť zajazdiť si na koni, či brázdiť lesom na horskom bicykli. S cieľom podporiť starobylé remeslo sa tu koná udalosť "Magic Wood", počas ktorej môžete obdivovať miestne práce remeselníkov, ktorí sa šikovne vedia vysporiadať s rôznymi typmi dreva.

zoncolan cyklis

V blízkosti je známe kúpeľné mesto Arta, kde nájdete oddych,  relaxáciu a wellness po náročnom dni. Poďte si oddýchnuť... AlpenskiTravel zabezpečí dovolenku ušitú na mieru...

© Alpenskitravel.eu, © Monte Zoncolan.it, © Ravascletto.it

Späť na zoznam článkov

Kategórie