pripomienky
Overujeme dostupnosť a cenu zvolených možností ubytovania.
Ďakujeme
Zisťujem novú cenu, počkajte prosím …
OK
Ďakujeme
Zisťujem novú cenu, počkajte prosím …
OK

Malá snehová rozprávka - Forni di Sopra

26.042013

forni di sopra prezencna

Článok si už prečítalo: 1737 ľudí

Forni di Sopra je obec ležiaca v časti Tagliamento Valley (medzi oblasťou Carnia a Cadore). Je to fantastické miesto, pretože sa nachádza priamo v srdci Dolomitov Furlan. Táto maličká obec v sebe skrýva jedinečnú krásu a pocit, že ste vkročili do rozprávky. Dominujú tu nádherné vrcholky východných Dolomitov, pričom Forni di Sopra je hlavnou turistickou atrakciou v horách Friuli Venezia Giulia. Táto oblasť je vnímaná a uznávaná ako "Alpine Beauty". Forni di Sopra je srdcom Friulian Dolomitoch v provincii Udine. Život, oddych, šport aj dobrodružstvo sa tu odohráva v prostredí chránenom UNESCOM, svetovým dedičstvom.

forni di sopra kvety

Forni di Sopra sa nachádza 900 m nad morom s ohromným výhľadom na vrcholy východnej časti Dolomít a má vynikajúcu úroveň snehu po celú sezónu. Areál je rozdelený do dvoch hlavných častiach. Prvá s názvom Davost, je venovaná začiatočníkom a zahŕňa niekoľko trás v nízkych nadmorských výškach. Varmost oblasť (vrchol Crusicalas) je pre skúsenejších lyžiarov.

Forni di sopra zjazdovky

forni di sopra infosky

Všetky trasy (s celkovou dĺžkou 15 km) sú vždy otvorené vďaka umelému zasnežovaniu. Okrem toho pozdĺž rieky Tagliamento sa ťahajú bežecké trate s dĺžkou 13 km pre začiatočníkov aj pre náročnejších lyžiarov. Ak by ste mali chuť vymeniť lyže za korčule, tak v dedinke na vás čaká malé skryté kĺzisko alebo berte sánky, bežte na svah a vychutnajte si sánkovačku!

forni di sopra kopa snehu

Vo Forni di Sopra nájdete aj úplne nový Fantasy Snow Park, zábavný park na snehu aj pre najmenšie deťurence, no nezaostáva svojou kvalitou ani pre skúsených fajnšmekrov. Ak sa budete chcieť troška od snehu odreagovať, čaká na Vás ľadové klzisko. Vyskúšať môžete aj slalomový chodník s automatickým časovaním, horolezectvo spojené s lyžovaním alebo sa môžete zúčastniť eko-kurzov lezenia na umelých stenách.

forni di sopra lyziar

Avšak, Forni di Sopra ponúka možnosti využitia aj v iných ročných obdobiach. Lyžiarske stredisko, ktoré vďaka otvoreniu sedačkových lanoviek Varmost 1 a 2, funguje aj v letnom období, má širokú ponuku tratí vhodných pre pešiu turistiku, horolezectvo, ponúka jazdu na horskom bicykli a nordic walking.

forni di sopra horolezec

Okrem toho je obec dobre vybavená tenisovými kurtmi, bowling kurtmi, futbalovým ihriskom a polyvalentným centrom s kurtmi a ihriská venované tímovým športom. Napokon, vďaka dobre vyvinutému cestovnému ruchu a jeho presláveným gastronomickým tradíciam, Forni di Sopra je všestranné a vynikajúce alpské miesto.

forni di sopra jedlo

notebook sezóna

Fantasy Snow Park je tu pre malých hostí a pre ich veľkých rodičov a pre všetkých, ktorí milujú sneh, zábavu a hry!  V oplotenom areáli v mieste Davost, blízko zjazdoviek, čaká na deťúrence kopa snehu s pestrými farbičkami, dopravník, tunel, nafukovacie šmýkačky a mini trampolíny a mnoho ďalších zábavných hier, ktoré sa chcú naučiť zalyžovať a pobaviť sa v spoločnosti mamy a otca a kamarátov! Zábava vo  Fantasy Parku a je zaručená!

forni di sopra park

Malá snehová rozprávka Forni di Sopra čaká na vás, stačí nechať sa vtiahnuť do jej deja a  vychutnať si ju...:) AlpenskiTravel má vždy pripravenú dovolenku šitú na mieru...

© Alpenskitravel.eu, © Forni di Sopra.it

Späť na zoznam článkov

Kategórie